Аматори з амбіціями професіоналів : Київщина футбольна | Офіційний сайт КОФФ

Аматори з амбіціями професіоналів

16.01.2018

Сьогоднішня прем’єра на Меморіалі Макарова виявилася щедрою на несподівані результати.

У Кончі-Заспі «Десна» прогнозовано переграла дублерів «Сталі», забивши п’ять м’ячів без відповіді, але насправді рахунок міг бути й більшим. Доволі легко першолігові професіонали з Чернігова довели результат до розгромного ще до перерви, а в другому таймі, відчутно збавивши оберти, заповзялися награвати тактичні зв’язки, не вельми дбаючи про збільшення матеріальної переваги. Дуплетом вистрілив Ілля Коваленко, а серед потенційних новачків помітними були недавні гравці Прем’єр-ліги Владислав Огіря та В’ячеслав Лухтанов. Показово, що всі першотаймові голи «Десна» провела за класичною схемою: стрімкий прохід правим флангом, націлена передача під удар ближче до віддаленої стійки — і гол. За матчем у манежі спостерігало чимало знаних фахівців, зокрема Леонід Кучук, Олег Федорчук і Віталій Косовський.

А тим часом на полі №3 студентська збірна країни взяла гору над запорізьким «Металургом», повівши лік голам з одинадцятиметрового. Після перерви ефективну взаємодію в команді Анатолія Бузника продемонстрували Микола Когут і Андрій Різник: перший виступив асистентом, а другий оформив стрілецький дубль. Цікаво, що перебіг подій міг мати й інший вигляд, якби досвідчений запоріжець Олександр Батраченко на початку зустрічі реалізував зручну нагоду забити м’яч.

У Вишневому, де відбувся найперший гол цьогорічного Меморіалу Макарова (його провів Олександр Омельянов), обидва результати принаймні здивували. Правда, більшою мірою мало обізнаних з аматорським футболом Київщини людей. «Рубікон» не скористався послугами задекларованих раніше гравців екс-чемпіона області зі Шпитьків (за винятком Євгена Колесника), а «Факел», навпаки, постав дуже схожою на осінній «Кристал» з Козина мобільною командою, котру підсилили ще й згаданий вище Омельянов, Павло Нагорний та Вадим Гриппа. Дует Омельянов-Гриппа, відомий за спільними виступами в «Соколі» з Михайлівки-Рубежівки та ФК «Обухів», якраз і створив прем’єрний гол січневого турніру. Омельянов, увірвавшись на вогневий рубіж з місця правого півсереднього, технічно перекинув м’яча через голкіпера Олексія Майбороду. Другий матч у Вишневому почався з голу Олександра Бондаренка, який зміцнив лави колосівських юніорів, а завершився фірмовим розгромом од ФК «Музичі», по зав’язку напакованого популярними в недалекому минулому професіоналами. Два голи в активі Олександра Максимова, по одному результативному удару завдали Андрій Бойко, Іван Кривошеєнко та Тимофій Листопад. Останній зрівняв рахунок ударом головою після подачі кутового, а Кривошеєнко за кілька хвилин до цього змарнував одинадцятиметровий, програвши дуель голкіперу «Колоса-U19».

З однаковим рахунком 2:1 завершилися стартові зустрічі на Теремках. І в обох випадках програли саме ті, хто повів лік голам. «Агродім» з Юрієм Шевелем, Павлом Дульзоном і Миколою Влаєвим поступився в мобільності завзятим учням КДЮСШ-15, з якими працюють Олексій Дерипапа і Анатолій Балацький. А підопічні Юрія Кевліча з Кропивницького, маючи надмірно стомлений вигляд по перерві, не стримали натиску «Спартака» з іменитими виконавцями в ігровому складі. Спочатку Олександр Левенець замкнув простріл Вадима Костяного, а потім Денис Маринчук заробив і сам обернув на переможний гол одинадцятиметровий.

Група «Б» на старті турніру задіяла одразу дві арени. Лютіж, знайомий до найменшого клаптика газону переважній більшості підопічних Ігоря Продана, виявився нефартовим для «Єдності». У середині першого тайму воротар Євген Стриж спробував у звичній для себе манері обіграти польового виконавця суперників, але не зумів і Максим Грачов покарав екс-чемпіона Київщини за нічим невиправдану авантюру голом. А наприкінці зустрічі Дмитро Возний двічі застукав зненацька не сильними, але несподіваними ударами дублера Стрижа і довів результат до конфузного. «Межигір’я» переглядає велику групу можливих новачків, один з яких — вихованець «Оболоні-Бровар» Ян Трофименко, що догравав минулий рік у «Любомирі», вистрілив дуплетом. Яскраву перемогу над авторитетною «Барсою», яка привезла на Меморіал Макарова здібних юнаків, здобули на столичному стадіоні «Локомотив» залізничники під проводом Віктора Мельника. Один з м’ячів забив найрезультативніший гравець минулорічного зимового сезону на Київщині Ярослав Литвин.

Уже стартовий ігровий день засвідчив, що цьогорічний Меморіал Олега Макарова може стати одним з найнесподіваніших як за розвитком турнірних подій, так і за іменами командних тріумфаторів.

ГРУПА «А». ПЕРШИЙ ТУР. 16 січня, вівторок

СТУДЕНТСЬКА ЗБІРНА УКРАЇНИ — МЕТАЛУРГ (Запоріжжя) — 3:0 (Ігумнов, 13, пн, Різник, 51, 86).

ДЕСНА (Чернігів) — СТАЛЬ-U19 (Кам’янське) — 5:0 (Коваленко, 30, 45, Безбородько, 39, Галенков, 57, Кірієнко, 88).

Наступні матчі. 17 січня, середа: Сталь — Колос (Конча-Заспа, манеж, 13:30). Металург — Десна (Конча-Заспа, поле №3, 14:00).

ГРУПА «Б». ПЕРШИЙ ТУР. 16 січня, вівторок

ЄДНІСТЬ (Плиски) — МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — 1:6 (Бондар, 49 — Грачов, 22, Литченко, 42, Трофименко, 73, пн, 89, Возний, 85, 87). Вилучення: Швець (Єдність, 45+1) — двуге попередження.

ЛОКОМОТИВ (Київ) — БАРСА (Суми) — 3:1 (Касьяненко, 27, Литвин, 34, Даниленко, 79 — Тарабара, 69, пн).

Наступні матчі. 17 січня, середа: Межигір’я — ВАФП (Лютіж, 11:00). Барса — Єдність (Петропавлівська Борщагівка, 14:00).

ГРУПА «В». ПЕРШИЙ ТУР. 16 січня, вівторок

СПАРТАК (Київ) — ОЛІМПІК (Кропивницький) — 2:1 (Левенець, 70, Маринчук, 76, пн — Коффі, 44).

АГРОДІМ (Бахмач) — КДЮСШ-15 (Київ) — 1:2 (Волошин, 5 — Бриженко, 31, Зінатуллін, 60).

Наступні матчі. 17 січня, середа: Авангард (Бзів) — Спартак (КДЮСШ-15, 11:00). Олімпік — Агродім (КДЮСШ-15, 13:00).

ГРУПА «Г». ПЕРШИЙ ТУР. 16 січня, вівторок

ФАКЕЛ (Гостомель) — РУБІКОН (Вишневе, Київ) — 1:0 (Омельянов, 23).

ФК МУЗИЧІ — КОЛОС-U19 (Ковалівка) — 5:1 (Листопад, 12, Максимов, 32, 88, Бойко, 44, Кривошеєнко, 84 — Бондаренко, 3). Нереалізований пенальті: Кривошеєнко, 10.

Наступні матчі. 17 січня, середа: Рубікон — ФК Музичі (Вишневе, 11:00). Колос-U19 — Любомир (Вишневе, 14:00).

© Будь-яке копiювання чи наступне поширення iнформацiї лише за наявності гіперпосилання на koff.org.ua