Турнірні гранди столичного регіону


30.12.2017  

Гранд – це команда, що неодмінно ставала чемпіоном області і виграла бодай кілька кубкових призів. У різні часи були різні турнірні герої і, на жаль, далеко не всі зберегли позиції лідера й сьогодні.

 

 

З давніх повоєнних  років історичний літопис нагадує про легендарні команди – фастівський «Авангард»  і білоцерківський «Спартак», але вони вже зійшли з турнірної мапи, залишивши нам лише щемні спогади.

Зійшли з авансцени і зникли в історичному вчора й інші славнозвісні команди: «Сільмаш» з Білої Церкви, васильківський «Холодильник», броварський «Будівельник» і ФК «Ірпінь», що виблискували на змагальних аренах на зламі 60-70 – х років минулого століття. Колишні гранди пішли в забуття.

Подібна доля спіткала й героїв наступних історичних декад. Стали частинкою легенди бородянський «Машинобудівник», миронівська «Нива», баришівська «Блискавка» та прип’ятський «Будівельник», обмежився виступами на регіональному рівні фастівський «Рефрижератор», акумулював зусилля на розвитку дитячо – юнацького футболу пісківський «Рубін».

Давно вже не виступають в змаганнях або, у кращому разі, обмежуються локальними циклами на регіональному рівні «Дніпро» та «Картонник»  з Обухова, «Грань» з Бузової, зійшли з обласних арен муніципальні команди Бучі та Путрівки…

Реальними грандами, що продовжують свій турнірний літопис, залишилися білоцерківський «Арсенал» , який з уточненням «Київщина» без особливих успіхів змагається в другій національній лізі, «Колос» з Ковалівки, що став одним з лідерів у першому професійному дивізіоні й реально претендує на місце в Українській прем’єр – лізі, вишгородський «Діназ» і «Чайка» з Петропавлівської Борщагівки.

«Діназ» освоює нові турнірні горизонти в дитячо-юнацькому футболі, залишаючись активним і в аматорському статусі. А «Чайка», вигравши Кубок країни серед аматорів аж двічі, тепер по-праву вважається одним з лідерів національного масштабу.

А тим часом до гурту грандів обласного футболу буквально увірвався – з першої спроби! – «Авангард» із Бзова…

© Будь-яке копiювання чи наступне поширення iнформацiї лише за наявності гіперпосилання на koff.org.ua


  • 

  • НАЙЦІКАВІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ