Була й така команда…


15.03.2014  

Була й така команда…Київський «Оріон» посідає виняткове місце навіть у вузькому колі переможців Меморіалу Миколи Кирсанова. Він обіцяв стати успішним футбольним проектом, але запам’ятався лише яскравим лютневим бліцом зразка 2000 року.

Була й така команда…Київський «Оріон» плекав особливі плани. Мова була про симпатичний столичний клуб, який готував би талановиту молодь, виступаючи на невисокому турнірному рівні, але з обов’язковим професіональним статусом. Такий собі цивілізований розплідник обдарованих юнаків з амбітним футбольним майбутнім мріяли створити в центрі країни місцеві бізнесмени.

Що це було й справді серйозно, свідчать імена. На тренерський місток зійшли легендарні фахівці — Володимир Мунтян і Юхим Школьников, а до гурту найближчих помічників увійшов, зокрема, й добре знаний в українському футболі воротар Володимир Циткін — як граючий тренер у своєму амплуа.

«Оріон» виграв Меморіал Кирсанова, перегравши й вищих за рангом опонентів на кшталт професіональних київського «Динамо-3» та бородянської «Системи-Борекс». Але розвитку проект не набув і невзабарі честолюбний колектив припинив існування. Можливо, інвесторам не стачило терпіння. А може, навпаки, чомусь розчарувались імениті фахівці, покликані створити привабливий футбольний продукт. У будь-якому випадку, нарікань вистачало з обох боків, як і трапляється це зазвичай під час конфліктного розчарування.

Але сучасники небуденної події — не забуваймо, що відбувалося все ще до появи «Арсеналу» і лише на початку тріумфального сходження легендарного «Борисфену»! — шкодують і досі, бо справа назагал була непересічно важливою, та й футболісти, що вийшли з короткочасного гнізда «Оріону», залишили свій слід у вітчизняному футболі.

Мунтян саме після лютого 2000 року повністю присвятив себе тренерському фахові. Циткін з часом також остаточно став на цей шлях. Професіональну кар’єру, більш або менш яскраву чи тривалу, зробили Павло Кузьмін, Іван Козоріз, Олександр Бурдін, Артем Мірошниченко, Руслан Бурдейний… Козоріз, як відомо, завоював титул віце-чемпіона Всесвітньої Універсіади і чимало пограв у вищій національній лізі та за рубежем (зокрема, в Китаї). Але й він не може вважатися найвідомішим гравцем «Оріона». Бо з команди Мунтяна та Школьникова вийшов і майбутній збірник України! Микола Іщенко (на фото), який виступав у «Шахтарі» та «Карпатах», на турнірі 2000 року, переважно, долучався до гри з лави запасних.

© Будь-яке копiювання чи наступне поширення iнформацiї лише за наявності гіперпосилання на koff.org.ua


  • 

  • НАЙЦІКАВІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ